TALLINN 2011Tallinn on Eesti pealinn ja aastal 2011 ka kogu Euroopa kultuuripealinn. See on Eesti ajaloo suurim kultuurisündmus.

Merelinn Tallinn asub ajalooliselt ainulaadsel ristteel. See on kultuuride kohtumispaik ida ja lääne, Põhja- ja Kesk-Euroopa vahel. Siin on UNESCO maailmapärandisse kuuluv vanalinn. Siin on suurejoonelised laulupeod, mis räägivad Eesti rahva aastasadade pikkusest kiindumusest muusikasse ja tahtest olla vaba. Siin käiakse üleilmse statistika järgi kõige rohkem teatris ja loetakse kõige rohkem raamatuid. Kultuur on Tallinnas tihedalt läbi põimunud kaasaja ja kiire arenguga. Siin on Skype’i häll ning traadita internet on Tallinnas sama iseenesest mõistetav nagu õhk. Ja kohe käeulatuses on vaimustav loodus. Tallinn on läbi aegade säilitanud oma näo – ühtaegu salliva ja isepäise.

Ometi tuleb Tallinnal tänini ühe paradoksiga heidelda. Tallinn on merelinn, ent pole siiani lõplikult merele avatud. Tallinlane elaks justkui seljaga mere poole. Sellel on põhjuseid – lähiajalugu on ligipääsu Tallinna kesklinna ümbritsevatele ilusatele randadele nii poliitilistel kui ka majanduslikel põhjustel raskeks teinud. Olgu põhjuseks mis tahes, kultuuripealinn tahab vaadata tulevikku ja selle paradoksi lahendada. Parandada linnakeskkonda ning linna ja mere taas kokku viia. Et Tallinn räägiks läbi kultuuripealinna programmi täiel häälel mereäärseid lugusid ja jääks neid rääkima ka pärast 2011. aastat.

Aastal 2011 on Tallinnas iga päev toimumas midagi, sest kultuuripealinna aasta toob kokku nii Eesti kui ka maailma parimad tegijad. Külasta Euroopa kultuuripealinna Tallinna kodulehte www.tallinn2011.ee ja saa targemaks!

TeaserSponsor