Filmifestival

SIMPEL SESSION FILMIFESTIVAL
14 - 16 JAANUAR 2009 KINOMAJAS (Uus 3)

SPETS VALIK MAAILMA PARIMAID RULA JA BMX FILME.

Pilet seanssidele maksab 25.- krooni. Piletid on saadaval kinokassas enne seansside algust. Kõik filmid on originaalkeeles või ingliskeelsete subtiitritega.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAMM:

KOLMAPÄEV 14. JAANUAR


15:00
Nike "Writing on the Wall" (USA, 2008) /BMX/
16:00 Juust "Animal Chill" (Eesti, 1996) /SKATE/
Stereo "A Visual Sound" (USA, 1994) /SKATE/
17:30 Transworld "And Now" (USA, 2008)
/SKATE/
18:30 "Fast Friday" (USA, 2008) /FIXED-GEAR/
19:30 "Brighton ain't Ready" (UK, 2008)
/BMX/

NELJAPÄEV 15. JAANUAR


15:00
Perus 9 (Soome, 2008) /SKATE/
16:00 Velociraptor (Venemaa 2009), MAAILMA ESILINASTUS! /BMX/
17:00 The Shadow Conspiracy "Into the Void" (USA, 2008)
/BMX/
411 "Endsearch" (USA, 2008)
/BMX/
18:45 Sahtel esitleb: "Macaframa" (USA, 2009)
MANDRI-EUROOPA ESILINASTUS:)! /FIXED-GEAR/
20:00 S&M "I wanna Live" (USA, 2009) EUROOPA ESILINASTUS!
/BMX/

REEDE 16. JAANUAR


16:00 Levi's BMX
(USA, 2008) /BMX/
Kink "Safety First" (USA, 2008) /BMX/
17:45 "WTF is Berendsen" (Eesti, 2008) MAAILMA ESILINASTUS!
/SKATE/
"Little Giants vol. 1 - Don Pendleton" (USA, 2008)
/SKATE/
19:00 LA Cityscape Vol. 1 (USA, 2008)
/SKATE/
21:00
Red Bull esitleb: Travis Rice "That's it, That's all" (USA, 2008) /SNOWBOARD/


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SKEIDIFILMIDE SÜNOPSISED:


“LA CITY SCAPE vol.1”

Kenji Hashimoto & Josh Hill / Street Life Entertainment
USA 2008 (66 min)

LACS on uus videoajakiri, mis seob endas peale skeidiosade ja pro spotlight'i ka Planet Asia laivsalvestust Rock the Bells nimeliselt festivalilt. Muusika on produtseerinud Dilated Peoples’i The Alchemist ja Evidence. Uudne ja värske lähenemine ülimalt graafilises teoses, kus sõidavad näiteks Paul Rodriguez, Gino Ianucci, Guy Mariano, Stevie Williams, Mike York ning paljud teised.
TREILER


“AND NOW”
Jon Holland ning Chris Ray / Transworld
USA 2008 (41 min)

“And Now” on Transworld Skateboardingu 20. linateos. Sellist kvaliteedimärki kandvas videos juba pettuma ei pea – valitud on parimad noored tegijad ja progressiivse rulastiili esindajad. Nagu TW mehed ise lubavad, on tegu rulatamise tulevikuga. Sean Malto, David Gravette’i, Richie Jacksoni, Kenny Hoyle’i, Matt Milleri ja Nick Trapasso trikid on üles filminud ja kokku monteerinud Jon Holland ning Chris Ray.
TREILER“LITTLE GIANTS VOL.1 - DON PENDLETON”
Mumblemagazine.com
USA 2008 (22 min)

Ruladekkide kunst on midagi, mis on eksisteerinud sama kaua kui dekke on toodetud. Don Pendleton on üks nendest teenelistest kunstnikest, kelle töid on vist näinud igaüks, kes rulatamise ja kunstiga vähekenegi sina peal. “Little Giantsi” seeria esimene film heidabki pilgu Doni tegemistele ja plaanidele, mis peaks paljusid sahtlissesirgeldajaid suurematele tegudele inspireerima.
TREILER


“WTF IS A BERENDSEN?”
| MAAILMA ESILINASTUS! |
Ranno Sootla
EESTI 2008 (22 min)

Ainuke värske Eesti film selle aastasel filmifestivalil. Ja juba sellepärast peab seda nägema! Esilinastus! 22 minutit kodumaist headust Samu, Sillu, Kevin, Krix, Miku, Sergo ja paljude teiste esituses. Filmitud selle aasta suvel ja lõigatud sügisel Ranno Sootla poolt.
TREILER


“ANIMAL CHILL”
Juri Loginov / Juust Skateboards
EESTI 1996 (30 min)

See rariteet pärineb aastast 1996, mil eksisteeris selline kodumaine grupeering nagu Juust Skateboards. Olenemata väljalaskest oldi juba siis samm ajast ees, ning nende slougan “Don’t be a fool and don’t waste your money!” kehtib siiani. Ainult VHSi peal reliisitud teos on täis üllatusi. Osades Maik Rõngelep, Andres Sevtsuk, Anton Siiman, Sergio Shelenjov, Juri Loginov ning Syvänen brothers.


“A VISUAL SOUND”

Stereo Skateboards
USA 1994 (36 min)

Teinegi film üheksakümnendate algusest, mis jõudis nüüd digitaalsesse maailma. “A Visual Sound” on oma aja parimaid teoseid. Osalt sellepärast, et seal sõidavad oma aja parimad – Jason Lee, Chris Pastras, Ethan Fowler, Carl Shipman ja teised. Seda filmi peatakse klassikaks põhjusega. Ära maga seda maha!


“PERUS 9”
Peruscrew
SOOME 2008 (36 min)

Peruse kutid on teinud videosid juba üle kümne aasta. See on nende üheksas reliis. Soome rulasõit oma parimas tähenduses! Videos sõidavad paljud SS09 listis olevad rulatajad: Simo Mäkelä, Sami Miettinen, Jani Leivo, Juuso Ivonen, Miika Sandelin ning nende sugulased-tuttavad.
TREILER

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LUMELAUAFILMI SÜNOPSIS:RED BULL esitleb: “THAT'S IT, THAT'S ALL”
Curt Morgan & Travis Rice
USA 2008 (70 min)

“That’s it, That’s All” on megaeelarveline lumelauafilm, mille peaosas üks hetke parimaid lumelaudureid Travis Rice! Kasutatakse väga erilisi vaatenurki, gürokaameraid ja helikoptereid. Külastatakse Alaskat, Uus-Meremaad, Tokiot, Kanada Kaljumägesid. Imelised loodusvaated on pikitud Curt Morgani poolt talletatud trikkide vahele nagu valatult. Siin on trikke, mida sa kunagi varem näinud ei ole! See ongi see, noh!
TREILER


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FIXED-GEAR FILMIDE SÜNOPSISED:


SAHTEL esitleb: “MACAFRAMA” | MANDRI-EUROOPA ESILINASTUS!:) |
Colby Elrick & Colin Arlen
USA 2009

Eelmine aasta näitasime suurejoonelist San Francisco trekirattafilmi MASH. Seekord on järg verivärske filmi “Macaframa” käes, mis pärit samast mägisest linnast. Autorid Colby Elrick & Colin Arlen on üle kahe aasta reliisinud lühikesi tiisereid, mida ülemaailmne rattahipsterite kogukond õhinal vahtinud ja blogides arutanud. See on aasta oodatuim fiksi-film ning igati tekkinud erutust väärt. “Fully Flared” filmist tuttavad skater-dolly võtted, mõnus kinematograafia, paigas shotid ja sellega kooskõlas olev sõidumaneer ning heliriba teevad “Macaframa” väga nauditavaks. Seda filmi oli festivalile raske saada ning see on kindel must-see!
TREILER“FAST FRIDAY”
David Rowe
USA 2008 (42 min)

“Fast Friday” on David Rowe dokumentaalfilm Seattle fiksi-skenest ja MASHi videost tuttava Dustin Kleini ettevõtmisest nimega Fast Friday. Üritus kasvas keldris sõpradega kogunemistest suureks häppeningiks, kus näeb tänapäeva fixed-gear rattakommuuni talendikat sõitu. “Fast Friday“ on heas mõttes low-fi film, mis dokumenteerib gruppi sõpru rattasõidust mõnu tundmas ning räägib loo, kuidas tekitada tühja koha peale lahe skene ja sõpruskond.
TREILER


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BMX-FILMIDE SÜNOPSISED:"WRITING ON THE WALL"
Mark Losey, Adam Long, Glenn Milligan / Nike 6.0
USA 2008 (29 min)

See film on küll ka interneti vahendusel vaadatav, kuid antud linateose suurel ekraanil nautimise eest pole 25 krooni palju küsitud. Spinner, Enarson, Reynolds ja Sylvester - neli Nike 6.0 tiimikutti lammutavad tänavaid ja parke spottides üle terve maakera. Samuti on see mõnus sissejuhatus Sessionile, sest viimased kolm meest on ka kõik Tallinnas kohal. Milligani filmi ja montaazistiil on oma tuntud headuses. Epic!
TREILER“SAFETY FIRST”
Darryl Tocco / Kink Bikes
USA 2008 (40 min)

Kink Bikes’i äsjareliisitud kolmas tiimi­video on hoopis teisest killast kui kaks esimest. Võrreldes eelmise fimiga on Kinkil nüüd ka täiesti uus meeskond ning kutid on ülesande kõrgusel. Pettumustevaba helirea saatel näitavad haruldaselt eeskujulikku sõitu legendi staatuses nimed Chris Doyle, KC Badger, Tony Hamlin, Sean Sexton ja mõned teisedki silmapaistvad tüübid.
TREILER“VELOCIRAPTOR”
| MAAILMA ESILINASTUS! |
Goga Landau / HHX / Platypus Films
VENEMAA 2009 (40 min)

Koondnimetuste Platypus Films ja HHX (na na hyi) taga tegutsevate Vene kuttide toodetud 100%-line striidifilm viib vaataja spottidesse Moskvas ja Sankt-Peterburis. Sõidavad Mon, Deegre, Gnom, Valera Talalaev, Sashke, Borya Galas, Vasya Borissenko ja nende sõbrad. Filmis näitavad nägu ka hispaanlased Ruben Alcantara ja Perico. Seda korraliku produktsiooniga slaavilikult lõbusat ja punki videot võib võrrelda ka paremate S&Mi või FBMi filmidega. Samas on „Velociprator“ juba ainuüksi Venemaa suuremate linnade spottidega tutvumise mõttes vaatamist väärt. Kohustuslik kontrolltöö idanaabrite skenest! Video reliisitakse ametlikult alles kevadel ning esitletakse Moskvas märtsis. Esikas!
TREILER“I WANNA LIVE”
| EUROOPA ESILINASTUS! |
Jordan Utley / S&M Bike Co
USA 2008 (40 min)

S&M Bikes on pika ajalooga autente BMXkompanii, kes on tegelikult pigem punt sõpru kui firma: kuttide elu ja sõitu võiks iseloomustada sõnadega „chill“, „algupära“, „punkmetall“ ja „fun-fun-fun“. Kõnealune uhiuus tiimivideo jõuab Sessioni filmifestivalil ekraanile esmakordselt Euroopas. S&Mi joped Josh Stricker, Matt Beringer ja Corey Nastazio ei tohiks kellelegi Sessioni publikust täiesti võõrad olla. See film on aus.
TREILER“BRIGHTON AIN'T READY”
Seventies
INGLISMAA 2008 (50 min)

Seventies’e nimeline kompanii rentis pooleks aastaks Brightonisse suure maja ning kutsus sinna aega veetma parimaid rattureid igast maailma nurgast. See projekt on täiesti võrreldamatu vändates iga päev kuue kuu jooksul, mil majast käis läbi 30 rattameest ning koos lammutati Brightoni tänavad juppideks. Film esilinastus septembris ja reliisiti aasta lõpus. Väga tore ja teistsuguse lähenemisega projektivideo, milles astuvad üles ka mitmed Sessionile kohalesõitvad rattatüübid. Nii action-kaadrid kui filmimuusika on peenelt valitud ning võib öelda, et tegu on filmiga tänavusest must-see repertuaarist.
TREILERLEVI’S BMX

Will Stroud / Nine to Five FIlms
USA 2008 (39 min)

Levi’se täispikka HD kvaliteedis üles võetud tiimi­videosse on pakitud väga viielist sõitu ja seda terve meeskonna esituses. Teksabränditiimi moodustab BMXi raskekahurvägi: teiste hulgas Corey Martinez, Jamie Bestwick, Anthony Napolitan, Morgan Wade, Nathan Williams ja Dakota Roche. Meeskond näitab klassi eepilistes spottides üle maailma – Barcelonas, Pekingis, Hawaiil, USAs ja isegi Eestis. Will Stroudi kinematograafia on paljude arvates parim, mida rattafilmitööstuses hetkel näha saab. Levi’s reliisis video ka internetis, kuid filmi kvaliteet ja pildikeel väärivad siiski kinoskäiku. Filmiseltskonnast viibivad selleaastasel Simpel Sessionil mitmed mehed – nii teose autor Will Stroud kui ka ratturid Morgan Wade, Dakota Roche ja Jeremiah Smith.
TREILER


“END Search”
Josh Harrington / 411
USA 2008 (38 min)

Nora Cup’i aasta video tiitli võitja ehk BMXi kuldse mehikese laureaat. Igati pälvitud tiitli vääriline film “End Search” on Josh Harringtoni töö ning näitab peale Joshi enda ka teisi tema kodulinna Greenville’ kohalikke ja sõpru. Sõit on sellest videos parajalt käest ära ning erinevalt põhivoolutrendist julgevad kutid ülimoodsale tänavasõidule lisaks ka ootamatuid stiililükkeid ja spotte sisse miksida. Autogrammivihjeks niipalju, et filmis staaritsevad Josh Harrington, Rob Darden ja Ty Morrow on Session ’09 puhul end Tallinna külma talve ka isiklikult kohale vedanud.
TREILER
“INTO THE VOID”
Johnny Devlin / The Shadow Conspiracy
USA 2008 (35 min)

Shadow Conspiracy teine ametlik video esilinastus detsembris ning on kindla peale üks aasta soliidsemaid reliise. Siinkohal peaks mainima, et Shadow hästimääratletud imago ja tume käekiri on respekti saanud ka väljaspool BMXimaailma. Shadow tiimi isikkoosseis sisaldab värvikaid ja originaalseid tegelasi, kelle rattasõitu on lust vaadata. Seth Kimbrough, Karl Poynter, Alistair Whitton ja teised on filmi õnnistanud väärt sektsioonidega ning teose muusikavalik on kenas sümbioosis meeste sõidumaneeriga.
TREILER

Sponsor